• Bizi Arayın
    0(312) 434 04 27

  • Bize Yazın
    bilgi@yukseliskariyer.com.tr

İSTATİSTİK


Kpss İstatistik Kursu

KPSS İstatistik Kursu (100 Saat)

 

2017 Yılındaki değişiklikler ile KPSS puanlarının hesabından YDS nin çıkarılmasıyla KPSS puanları yeniden düzenlenmiştir. İstatistik, matematik gibi bölümlerden mezun olan arkadaşlar; Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı, SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı, BDDK uzman yardımcılığı, Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur, Kültür ve Turizm uzman yardımcılığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcılığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı, ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanlığı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur, Başbakanlık Uzman Yardımcılığı gibi mesleklerin kurum sınavlarına 2017 den önce KPSS-25 ve KPSS-75 puan türleriyle başvuruyorlardı. Bu puanlarını yerini KPSS-12 puanı(%40 GY-GK %60 İstatistik )ve KPSS-13 puanı (%30 GY-GK %30 İktisat %40 istatistik) almıştır.

KPSS İstatistik kursumuzda 100 saatlik bir eğitim verilmekte olup Olasılık ve Stokastik Süreçler ,Matematiksel İstatistik ,Yöneylem Araştırması, Çok Değişkenli Analizler ,Parametrik Olmayan Testler ,Uygulamalı İstatistik ,Zaman Serileri ,Deney Tasarımı ve Varyans Analizi ,Örnekleme ,Regresyon Analizi konuları işlenmektedir.

Derslerde tecrübeli hocalarımızın hazırlamış olduğu ders notları verilecektir.Kurs bitiminde 20 saatlik tekrar dersi ve 5 deneme yapılacaktır.

 

YÜKSELİŞYAYINLARI


Genel Kültür - Genel Yetenek Seti

Alan Bilgisi Kitapları Seti

Alan Bilgisi 10 Çözümlü Deneme Seti