• Bizi Arayın
    0(312) 434 04 27

  • Bize Yazın
    bilgi@yukseliskariyer.com.tr

KPSSA


Kamu kurum ve kuruluşlarındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcılıkları ile kaymakam adaylığı kadroları ÖSYM tarafından her yıl düzenli aralıklarla yapılan sınavdır.

KPSS Alan (600 Saat)

 

KPSS A Kurslarımız toplamda 600 saat alan bilgisi, 350 saat Alan Derslerinden oluşan interaktif ders anlatımı ve GK-GY interaktif ders anlatımı (7gün/24 saat) ve dönem sonunda 100 saat Genel Tekrardan oluşan geniş bir programa sahiptir.

Her branş için alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış Konu Anlatım, Çözümlü Soru Bankası, 10’lu Paket Deneme Setleri, Yaprak Testler, Çek-Kopar Test Kitabı ile birlikte Kurum Sınavlarında çıkmış Soru ve Çözümlerini içeren kitaplar dahilinde 120 puan türünün de hesaplanabileceği 10’lu genel denemeler dershanemize kayıt olan memur adaylarına ücretsiz olarak verilecektir.

 

 

İktisat (205 saat)


- Makro İktisat    
- Para-Banka    
- Uluslararası İktisat    
- Türkiye Ekonomisi    
- Kalkınma ve Büyüme    
- İktisadi Doktrinler Tarihi

Maliye (90 saat)


- Maliye Teorisi
- Kamu Harcamaları    
- Kamu Gelirleri    
- Bütçe    
- Borçlanma    
- Maliye Politikası    
- Vergi Hukuku    
- Türk Vergi Sistemi

Hukuk (215 saat)


- Anayasa Hukuku    
- İdare Hukuku    
- Ceza Hukuku    
- Medeni Hukuk    
- Borçlar Hukuku    
- Şirketler Hukuku    
- Ticari işletme Hukuku    
- Kıymetli Evrak Hukuku    
- İcra ve İflas Hukuku

Muhasebe (90 saat)


- Genel Muhasebe    
- Finansal Tablolar Analizi    
- Monografi

 

Ankara KPSS alan dershaneleri ve KPSS A kursu Ankara

Ankara KPSS kursu konusunda çok önemli bir konumdadır. Ankara KPSS dershaneleri ya da daha doğru bir ifade ile KPSS kursları anlamında diğer illere göre çok fazla seçeneğe sahip olan bir ildir. Alanında en tecrübeli ve en iyi hocaların çoğunun genel itibariyle Ankara’da olduğunu hatta bir çok ilde alan kurslarının hocalarının bir kısmının Ankara’dan geldiğini söyleyebiliriz. KPSS kursu Ankara’da ve Türkiye’nin her ilinde farklı markalarla her yıl binlerce kişiye hitap etmektedir. KPSS kursuna yazılan bir öğrencinin evde çalışan bir öğrenciye göre artıları ve eksileri vardır. KPSS A kursları ve KPSS B kursları özellikle öğrenciye disipline olmak anlamında fayda sağlamaktadır. KPSS alan sınavına hazırlanan bir öğrenci hukuk-40 soru, iktisat-40 soru, maliye- 40 soru, muhasebe-40 soru olmak üzere sınavda bu dört dersten 160 sorudan sorumlu olmaktadır. Örneğin icra iflas hukukundan 6 soru gelmektedir, 160 soru içerisinde 6 soruyu yapmak için 800 sayfalık bir kitabı okumaya çalışırsanız binlerce sayfa içerisinde boğulur ve konuları yetiştirmekte zorlanırsınız. Bu dersin çıkmış sorularının analizi dershane tarafından iyi yapılmışsa öğrenci çok kısa zamanda ve çok kısa bir notla bu dersi halledebilmektedir. Ankara KPSS kampı anlamında da önemli ilerliden birisidir ve bazı dersaneler bu kamlarla öğrencilerini sınav öncesi daha hazır hale getirmeye çalışmaktadır.

KPSS A kursu na yazılan kişilerin KPSS B kursuna da yazılması tavsiye edilir. Alan bilgisi puanları hesaplanırken KPSS B dersleri de önemli oranda KPSS A puanına etki etmektedir.

Adli hakimlik kursu, idari hakimlik kursu ve kaymakamlık kursu, KPSS A kursu öğrencilerinin en çok kayıt olduğu kurslardır. Adli hakimlik dershane Ankara ve Türkiye’deki bir çok ilde vardır ancak bu kurslar için birçok ilden Ankara’ya öğrenciler gelerek kayıt olmaktadır.

Ankara KPSS dershanesi

Ankara KPSS dershane tavsiye eder misiniz ya da Ankara KPSS en iyi dershane hangisidir sorusu sık sorulmaktadır. Ankara KPSS en iyi kurs ya da Ankara KPSS kursları tavsiye soruları hem internette hem de arkadaşlar arasında önemli muhabbetlerdendir. Bu sorulara verilen çok farklı cevaplarla karşılaşabilirsiniz, bu soruların çok net yanıtlarını her zaman bulamayabilirsiniz.Bu soruların cevabını bulmanın en iyi yolu dershaneleri tek tek dolaşıp bilgi almaktır ve daha önce kursa yazılmış tanıdıkların referansları size fikir sahibi olmanız anlamında katkı sağlayacaktır ama bir kursta en önemli etken dersleri anlatan hocalardır, dershane kayıt öncesinde hocaları dinleme şansı veriyorsa bu size doğru kararı vermeniz açısından çok fayda sağlayacaktır.

Ankara KPSS dershaneleri fiyatları, Ankara KPSS A kursları ve Ankara KPSS B kursları anlamında değişiklik göstermektedir. A kursları B kurslarına göre fiyat olarak daha yüksektir. Bir kursun fiyatının diğerine göre daha yüksek olması o kursun daha iyi olduğu anlamına gelmez, özellikle kursa yazılmayı düşünen adaylarda bu kursun fiyatı daha ucuzmuş bir eksiği mi var algısı oluşmaktadır, gerçekten fiyatı yüksek olan kursun birçok artısı olabileceği gibi fiyatı daha düşük olan kurs daha kaliteli eğitim veriyor olabilir. Ankara KPSS A grubu dershaneleri arasında tercih yaparken doğrudan bir kursa kayıt yaptırmak yerine bütün kursları gezerek artı ve eksilerin tespit edilip iyi bir analiz yapılması daha doğru bir tercih yapmanızı sağlayabilir. İnternetten Ankara KPSS A grubu kurs önerileri şeklinde aratarak belki bir fikir edinebilirsiniz. Özellikle size tavsiyemiz KPSS A kursları ya da KPSS B kursları fark etmez hoca kadrosuna dikkat etmenizdir. Daha önce o kursta memnuniyet bırakmış bir hocanın bu yılda o kursun kadrosunda olup olmadığına dikkat etmek gerekir

Ankara KPSS dershanesi ya da Ankara kpss alan kursları denince akla ilk gelen markalardan biri Yükseliş kariyer’dir. Defalarca Türkiye birincisi çıkarmış ve binlerce öğrencisi başarıya ulaşmış olan yükseliş kariyer 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarından olmayı başarmıştır. Ankara KPSS kursları özellikle Ankara KPSS A kursları arasında Yükseliş Kariyer tecrübesi ve kalitesiyle öne çıkmaktadır. Ankara’nın en iyi KPSS kursu olmayı ilke edinmiş olan Yükseliş Kariyer bu yılda sektörün en iddialı kurumlarından birisi.

Hakimlik kursu, KPSS kursu ve kurum sınavlarına hazırlık kurslarımız 2019 2020 eğitim öğretim sezonu kayıtlarımız devam ediyor ve 2020 2021 eğitim öğretim sezonu içinde erken kayıt avantajları ile kayıt almaya devam ediyoruz.

 

YÜKSELİŞYAYINLARI


Genel Kültür - Genel Yetenek Seti

Alan Bilgisi Kitapları Seti

Alan Bilgisi 10 Çözümlü Deneme Seti